Specyfika soczewek kontaktowych marki Acuvue

okulary7

Jednym z podstawowych kryteriów warunkujących wybór tego lub innego rodzaju soczewek kontaktowych jest wysoka jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Rodzaj materiałów zaś determinujący specyfikę wybranych modeli soczewek zależy w znacznej mierze od producenta artykułów optycznych. Z tego też powodu szczególną popularnością i zainteresowaniem cieszą się soczewki Acuvue produkowane przez firmę Johnson&Johnson Vision Care.

Miękkie soczewki Acuvue

Soczewki kontaktowe dzielą się na twarde i miękkie, przy czym właśnie te ostatnie cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Wynika ono ze specjalnej jakości materiałów wykorzystanych do ich produkcji. Soczewki miękkie są bowiem wyjątkowo cienkie i przyjazne dla delikatnej powierzchni oka, a ponadto przepuszczają tlen pozwalając oku „oddychać”.
Soczewki Acuvue wyróżniają się ponadto szeregiem innych właściwości, dzięki którym są niezastąpione w przypadku osób o szczególnie wrażliwych na podrażnienia oczach. Ich delikatna powłoka sprawia, iż są chętnie użytkowane przez osoby wrażliwe i ceniące sobie wysoki komfort codziennego użytkowania.
Soczewki Acuvue to szeroki wybór modeli przeznaczonych do korygowania różnego rodzaju defektów wzroku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopia.

Rodzaje soczewek Acuvue

Miękkie soczewki marki Acuvue to przede wszystkim dwa podstawowe rodzaje soczewek kontaktowych przeznaczonych do codziennego noszenia bądź użytkowania w trybie dwutygodniowym.

Soczewki jednodniowe 1 Day Acuvue TruEye polecane są w szczególności osobom rozpoczynającym stosowanie tego rodzaju artykułów optycznych. Wymienny, jednorazowy model soczewek nie wymaga bowiem stosowania płynów do czyszczenia i konserwacji, co znacznie ułatwia osobom początkującym stosowanie soczewek.

Tutaj kupisz odpowiednie soczewki http://soczewki24.pl/31-soczewki-kontaktowe-acuvue.

Soczewki Acuvue przeznaczone do dwutygodniowego stosowania to polecany przede wszystkim model Acuvue Oasys. Ten rodzaj soczewek produkowanych ze specjalnego materiału charakteryzuje się miękką, dobrze nawilżoną powłoką, co sprzyja wysokiemu komfortowi stosowania nawet podczas długich godzin pracy przed ekranem komputera.