Na kanwie badań genetycznych

blood-1328607_960_720

Testy genetyczne to proces, w którym naukowcy analizują obciążenie genetyczne indywidualnego DNA, aby zobaczyć sekwencję genu lub zobaczyć białka chromosomów. Ponieważ technologia analizy DNA jest stosunkowo nowa, postępy w badaniach genetycznych doprowadziły do ​​licznych badań, które ułatwiają zrozumienie u pacjentów ważnych problemów medycznych związanych z ich kodem genetycznym.

Jak zaawansowane są badania genetyczne?

Z punktu widzenia historii, badania genetyczne przebyły długą drogę. Na początku 1900 roku, naukowcy odkryli, że zaburzenia białkowe lub mutacje w chromosomach wiązały się z licznymi kwestiami genetycznymi. W 1950 roku zaproponowano, że zrozumienie tych nieprawidłowości lub mutacje mogą pomóc naukowcom badać pacjentów, a nawet noworodków za posiadanie potencjału jeśli chodzi o chorobę genetyczną. Od początku 2000 roku, naukowcy i organizacje prywatne opracowali sporo metod przesiewowych genów, które obejmują 2.000 warunków zdrowotnych związanych z kodem genetycznym.

Diagnoza ogólna

Głównym narzędziem diagnostycznym dla genetyków jest proste badanie diagnostyki kodu genetycznego człowieka. Korzystając z dziesięcioleci badań, naukowcy są dzisiaj w stanie pobrać próbkę kodu genetycznego i ją przejrzeć, aby zobaczyć, czy geny ulegają zmianie. Wtedy gdy pacjent ma chorobę genetyczną jak mukowiscydoza czy choroba Huntingtona – ma szanse. To pomaga członkom rodziny przygotować się na wypadek, gdyby pacjent miał objawy.

 

Przewidywanie

W przeciwieństwie do testu diagnostycznego, badania predykcyjne próbują sprawdzić, czy kod genetyczny ma oznaki, że dana osoba ma zwiększoną szansę na problemy medyczne a nie choroby genetyczne. Oznacza to, że test daje predykcyjne prawdopodobieństwo że dana może cierpieć na taką czy też inną chorobę. Tak więc, na przykład, jeśli wynik predykcyjnego testu pokazuje, że dana osoba ma dużą szansę raka lub wysokie ciśnienie krwi, pacjent ma teraz informacje, które może wykorzystać, aby dokonać pewnych wyborów i zmian w stylu życia, aby zminimalizować to ryzyko.

Przeprowadź testy genetyczne i sprawdź jak skuteczna jest dna dieta – Vitagenum.pl