Alergia? Możesz mieć do niej predyspozycje warunkowane genetycznie

medicine-163707_960_720

Nie każdy wie, że to, czy występuje u nas alergia, czy też jesteśmy od niej wolni, może mieć swoje podstawy właśnie w genetyce i tym, w jaki sposób nasze DNA jest najogólniej mówiąc, skonstruowane. Oczywiście wiemy, ze katar alergiczny, czy też kaszel, nie są niczym przyjemnym. Nikt nie lubi chodzić ciągle pociągając nosem czy też kaszląc, kiedy na dworze jest pięknie i słonecznie i kiedy to nadchodzi wiosna. Możemy jednak w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy nasza alergia jest w jakikolwiek sposób uwarunkowana genetycznie, a co za tym idzie – poznać metody, dzięki którym będziemy dokładnie wiedzieć, jak przeciwdziałać alergii.

Genetyka może zdziałać cuda.

W powyższym stwierdzeniu nie ma ani grama przesady. Wiedząc, że dotyczy nas problem alergii, jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób zareagować. Nie zawsze jednak, co już zostało wspomniane wcześniej, nasza alergia jest wynikiem czegoś innego, aniżeli genetyka właśnie. W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem, jest wykonanie kompleksowych badań genetycznych, właśnie pod kątem naszej skłonności do alergii. Kiedy już poznamy jej przyczyny, oczywiste jest to, że będzie nam o wiele łatwiej radzić sobie z jej skutkami. Wiedząc dokładnie co nie działa w naszym organizmie i tym samym – co powoduje naszą alergię, możemy w prosty sposób jej zapobiegać a nawet – całkowicie wyeliminować.

Dna, Podwójnej Helisy, Wzór, Drobne Rowek, Nauki

Alergeny są różne

To bardzo ważna kwestia. Osoba, która ma na przykład uczulenie na sierść psa, może być wolna od alergii na pyłki różnego rodzaju drzew czy kwiatów. I odwrotnie – osoba ze skłonnością do alergii na tle związanym z pyleniem różnego rodzaju roślin, może być wolna od alergii na tel zwierzęcym. Nieco innym przypadkiem są alergie pokarmowe, ponieważ za nie odpowiadają zupełnie inne geny. Inna też jest metoda leczenia tych właśnie alergii. Sami zatem widzicie państwo, że alergia oraz jej odmiany, mogą być bardzo różne i tak naprawdę sami nie jesteśmy w stanie do końca stwierdzić, co może być jej przyczyną. Wykonanie badań genetycznych właśnie pod tym kątem, może w znacznym stopniu ułatwić nam walkę z taką przypadłością. Więcej o alergii i jej zależności z genetyką, można przeczytać na http://vitagenum.pl/badania/alergia_57 i bardzo serdecznie do tego zachęcamy.